JAVAD GNSS

... a v rukou máte TRIUMPH

Měření RTK s globálním klíčem

Jednoduchost a snadná obsluha

Javad nabízí dvě klasické RTK sestavy. První z nich využívá odolné PDA Victor s aplikací Tracy s kvalitním obslužným programem pro měření metodou RTK. Na přehledném displeji se zobrazují všechny důležité údaje a aktuální informace o měření. Dotykový displej kontroleru Victor dovoluje rychlý a bezproblémový postup při měření.

Druhou možností je sestava Triumph-1 s kontrolérem Victor VS, který obsahuje dokonce dvě aplikace:

  • Tracy - stejně jako Victor (viz obrazovky na této stránce)
  • Triumph - stejně jako Triumph VS (ukázky obrazovek zde >>)

Vždy víte co se děje

Aplikace Tracy RTK zobrazuje informace ve dvou různých zobrazeních. V základním zobrazení je důraz kladen na přehlednost zobrazených informací, v pokročilém zobrazení je možné najednou získat větší množství informací.Aktuální cena RTK sestavy

GPS i GLONASS

Referenční sítě v ČR poskytují v současnosti korekce pro GPS i GLONASS (což závisí na možnostech sítě). Na následujících obrazovkách je vidět rozdíl při měření RTK.  Úplně vlevo je ukázáno rozmístění satelitů GPS a vpravo rozmístění satelitů GPS i GLONASS.

Nejzajímavější je ale prostřední obrazovka. Říká nám, že máme dostupných sedm satelitů GPS a šest satelitů GLONASS. Dále je možné pouhým pohledem zjistit hodnoty HRMS a PDOP a hlavně důležitou informaci při měření metodou RTK, že poloha je fixovaná. Vyčteme také informaci o čísle bodu. Pod číslem bodu je znázorněno, že bod bude měřen po dobu 5 epoch. Nahoře uprostřed je informace o správném příjmu NTRIP korekcí.

Vytyčování bodů metodou RTK

Aplikace Tracy RTK dovoluje kromě standardního měření RTK a registrace bodů i ihned vytyčovat body zadané v souřadnicovém systému S-JTK. Aplikace Tracy má implementován globální klíč (GK2013), což znamená, že po připojení se k referenční síti pro příjem korekcí je ihned možné vybrat některý z uložených bodů a začít jej vytyčovat. Na obrazovce jsou body již vytyčené označeny barvou zelenou a body k vytyčení barvou červenou.

První obrazovka vlevo ukazuje celkovou situaci při vytyčování RTK, další dvě obrazovky již zobrazují údaje v případě, že dojde k přiblížení k vytyčovaným souřadnicím. Přičemž podobně jako výše, prostřední obrazovka využívá pouze síť GPS (korekce od Czepos), vpravo jsou využívány sítě GPS i GLONASS (tady korekce od TopNET).

RTK v S-JTSK

RTK v S-JTSK

  • jeden GNSS přijímač,
  • dvě SIM karty,
  • jeden kontroler,
  • globální klíč GK2013,
  • NTRIP korekce od libovolného poskytovatele,
  • žádné propojovací kabely při měření.

Aktuální cena RTK sestavy

 

 
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti