JAVAD GNSS

... a v rukou máte TRIUMPH

Zajímavosti, reference, zkušenosti

CONGO není jen stát v Africe

CONGO není jen stát v Africe

CONGO není jen druhý největší a čtvrtý nejlidnatější stát v Africe nebo stejnojmenná řeka s druhým největším říčním povodím na světě (rozlehlejší povodí má již jen Amazonka). CONGO má spojitost i s GNSS, neboť jde o pozemní síť stanic, která je rozložená po všech kontinentech zeměkoule a slouží (mimo jiné) ke sledování satelitů budovaného systému Galileo.

COoperative Network for GIOVE Observations (CONGO)

Další informace >>

Zátěžový test GNSS přijímače Triumph

Zátěžový test GNSS přijímače Triumph

Velmi zajímavý způsobem otestoval GNSS přijímač Javad Triumph pan ing. Marcel Sedláček ze slovenské společnosti Villa, s.r.o. Učelem testu bylo ověřit spolehlivost přijímače Triumph a stabilitu výsledků při dlouhodobém měření.

Testovaný plně nabitý GNSS prijímač JAVAD Triumph byl upevněn k výtyčce výšky 1,8m. Polohově byla celá soustava s přijímačem zajištěna pevným stojánkem - GNSS přijímač byl po dobu celého testu na jednom místě. Uvedený test GNSS přijímače se uskutečnil v listopadu minulého roku u Bratislavy.

Soustava byla připojena do referenční sítě SKPOS a poté docházelo k zaznamenávání údajů a jejich ukládání do paměti - a to každých 5 vteřin. Po ukončení observace, která trvala bezmála 9 hodin, byly vypočteny výsledné hodnoty naměřených souřadnic Y, X a výšek jako hodnoty průměrné ze všech údajů.

V následujícím kroku byly pro každé měření vypočteny rozdíly mezi jednotlivými měřeními a výslednou průměrnou hodnotou. Na závěr celého testu byly všechny vypočtené rozdíly rozděleny podle své velikosti do zvolených intervalů a také byl v procentech vyjádřen jejich výskyt v jednotlivých intervalech.

villa@villa.sk

Několik fotografií z testování sestavy Javad GNSS

Fotografie byly pořízeny při testování sestavy přijímače JAVAD Triumph a kontroleru Victor pracovníky VUT v Brně. Měření probíhalo v satelitních systémech GPS a GLONASS. Při měření metodou RTK byly využívány sítě referenčních stanic Czepos, TopNET, VRS Now.

RTK v S-JTSK

RTK v S-JTSK

  • jeden GNSS přijímač,
  • dvě SIM karty,
  • jeden kontroler,
  • globální klíč GK2013,
  • NTRIP korekce od libovolného poskytovatele,
  • žádné propojovací kabely při měření.

Aktuální cena RTK sestavy

 

 
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti