JAVAD GNSS

... a v rukou máte TRIUMPH

GNSS systémy ve světě

GNSS - globální družicový navigační systém

GNSS (globální družicový navigační systém) je služba využívající družic, které vysílají signály umožňující zjištění polohy objektu na zemském povrchu nebo v jeho blízkém okolí s velmi vysokou přesností. Aplikace využívající signály GNSS se uplatňují nejen v silniční, železniční, letecké a námořní dopravě, ale i v dalších oblastech jako jsou telekomunikace, stavebnictví, geodézie, zemědělství, vyhledávání ložisek nerostných surovin, mapování postupu těžby v povrchových dolech, skladová evidence kontejnerů atd. Aktivní využívání navigačních systémů (GNSS) je velmi důležitým faktorem pro ekonomický rozvoj každé země a družicová navigace se stále více stává součástí i našeho každodenního života (lokalizace motorových vozidel, volnočasové aktivity, monitorování systémů apod.).

Navštivte stránky provozovatelů světových satelitních sítí.

Budované satelitní systémy

 • GALILEO

  Galileo je evropský projekt satelitní sítě, který je postupně budován od roku 2007 a měl by začít poskytovat první služby do konce roku 2014; plně funkční by měl být na přelomu let 2019 a 2020, kdy by mělo být na oběžné dráze 30 satelitů.

 • BEIDOU/COMPASS

  Čínská síť satelitů je budována od roku 2000. Od konce roku 2011 (zkušební provoz), resp. od roku 2013 poskytuje data pro východní Asii a západní tichomořskou oblast. Plně funkční pro celosvětové využití by měl být v roce 2020.

 • QZSS

  Satelitní síť jejímž hlavním cílem je zvýšit přesnost a dostupnost při navigaci (určování polohy) ve stísněných podmínkách japonských aglomerací Systém poskytuje data od roku 2013 a po úplném dobudování bude mít 4 satelity.

RTK v S-JTSK

RTK v S-JTSK

 • jeden GNSS přijímač,
 • dvě SIM karty,
 • jeden kontroler,
 • globální klíč GK2013,
 • NTRIP korekce od libovolného poskytovatele,
 • žádné propojovací kabely při měření.

Aktuální cena RTK sestavy

 

 
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti