JAVAD GNSS

... a v rukou máte TRIUMPH

Zpět

Visual Stakeout - rychlé vytyčování v GNSS

Přidáno: 05.09.2012 07:13:00 Počet shlédnutí: 2698

05 Září 2012

GNSS přijímač Triumph VS od společnosti Javad je kompaktní GNSS přijímač s anténou a s integrovaným kontrolérem. Součástí zařízení jsou i dva fotoaparáty, které slouží nejen k pořizování dokumentačních snímků, ale lze je využít i pro vytyčování bodů ze souřadnic přímo v terénu. Signální praporek vám přímo na obrazovce vyznačí nejen polohu vytyčovaného bodu, ale najdete tam i vzdálenost, kterou je nutné k vytyčovanému bodu urazit.

Vytyčování v GNSS není vždy procházka růžovou zahradou. Každý moderní GNSS přijímač sice dokáže vytyčovat jednotlivé body přímo zadané v souřadnicovém systému S-JTSK, ale často se stává, že obsluha zobrazené hodnoty odchylek nevhodně interpretuje a teprve po chvíli zjistí, že se pohybuje v kruzích (v lepším případě) nebo že se dokonce od polohy vytyčovaného bodu vzdaluje.

 

S unikátní funkcí Visual Stakeout, která je součástí plně vybaveného GNSS přijímače Javad Triumph VS, vám nic takového nehrozí. Po vybrání bodu k vytyčení (samozřejmě v souřadnicovém systému S-JTSK) a po přepnutí do vizuálního režimu vytyčování, se vám na obrazovce přímo zobrazí nejen okolní terén, ale dokonce je na obrazovce přesně vidět signální praporek, který je doslova zabodnutý v zemi v místě vytyčovaného bodu. Vy pouze očima zkontrolujete reálný pohled a vydáte se daným směrem. A dokonce si můžete na obrazovce přečíst i jak daleko půjdete.

 

Nebude-li vytyčovaný bod v zorném poli fotoaparátu, objeví se na levé nebo pravé straně obrazovky směrová šipka, které ukazuje, kterým směrem máte přijímačem otočit. Až  bude bod v zorném poli, šipky automaticky zmizí. Signální vlajka se zobrazuje ve třech barvách; pokud je zelená, je GNSS přijímač fixovaný. Pokud je vlajka žlutá, jde o plovoucí řešení; podobně červená barva oznamuje, že jde o řešení stand-alone.

Barvy praporků při vytyčování

Už se nemusíte zajímat, kde je sever. Není nutné se vracet do auta nebo do kanceláře pro kompas. Jen pootočíte přijímačem, abyste na obrazovce našli praporek a můžete vyrazit přímo k cíli.

 

Podívejte se na instruktážní video >>.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

RTK v S-JTSK

RTK v S-JTSK

  • jeden GNSS přijímač,
  • dvě SIM karty,
  • jeden kontroler,
  • globální klíč GK2013,
  • NTRIP korekce od libovolného poskytovatele,
  • žádné propojovací kabely při měření.

Aktuální cena RTK sestavy

 

 
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti